Brabantia představuje nové dózy na potraviny, které omezují plýtvání jídlem

Společnost Brabantia uvádí na trh dva nové typy dóz na potraviny. Jejich největší přednostní je kromě inovativního designu také praktičnost. Součástí dóz jsou speciální odměrky na skladované potraviny, díky kterým přesně vyměříte potřebné množství jídla pro každou porci. Brabantia tím chce omezit zbytečné plýtvání potravinami, a navíc z prodeje každé dózy podpoří The Hunger Project proti hladovění v rozvojových zemích světa.  

The Hunger Project je globální nezisková organizace, jejímž cílem je do roku 2030 vymýtit hladovění lidí ve světě díky speciálnímu školení a investicím do klíčových osob, které naučí místní komunity soběstačnosti a dlouhodobému obstarávání jídla. V rámci proškolení se naučí pěstovat plodiny či chovat zvířata, ale také vést kolektiv. Projekt podpoří schopnosti a kreativitu místních lidí, kteří pomohou ukončit hladovění ve svém okolí. Koupí jedné dózy podpoříte zaškolení a výcvik jedné osoby. Každý, kdo projde výcvikem v The Hunger Project, se naučí nejen obstarávat potraviny pro sebe, ale také předat zkušenosti ostatním a pomůže tak celé vesnici. Projekt podporuje venkovské oblasti v Africe, jižní Asii a Latinské Americe. Je založen na myšlence, že cílem pomoci hladovějícím není dát jim jídlo, ale naučit je, aby si jej dokázali obstarat sami.

Nové dózy na potraviny Brabantia jsou k dostání ve dvou designových a materiálových provedeních – v plastu a ve skle. Elegantní plastové dózy jsou vyrobené z odolného materiálu, kterým je tritan. Tento druh plastu odolá i těžším podmínkám, pádům a nárazům. Skleněné nádoby mají silikonové těsnění, takže udržují potraviny v naprostém suchu a déle čerstvé. Oba typy dóz jsou stohovatelné a se speciální odměrkou, která odměřuje množství vybraných potravin na jednu porci.