Dne 18.3. 2017 v Harrachově opět vypukne pořádná sláva

Tradiční velká sláva, která je spojena s Příjezdem Krakonoše, se v Harrachově bude konat v sobotu 18. března 2017 od 11 hodin a půjde dokonce už o 71. ročník.  

Příjezd vládce Krkonoš pokračuje v tradici lidové veselice, při které nesmí kromě Pána hor chybět hrabata z Harrachova se svou družinou, víla Izerina a duch jizerských hor Muhu, Maloskalští čerti s kovárnou a ukázkou kovářského řemesla. Tradiční postavy budou doprovázet zajímavé soutěže o ceny jako je soutěž v horu sekyrou, soutěže masek, Krakonošova losovačka. Umělecká agentura Pranýř připravila zajímavé atrakce: ukázku šermířského souboje a ohňovou show, nebude chybět turnaj pro děti, které si vyzkouší střílení z luku nebo kuše a budou si moci obléknout zbroj rytíře. Pro malé i velké diváky si loutkové divadlo Kozlík připravilo Vodnickou pohádku.

Pán hor se jistě postará o hezké počasí, které slavnost pravidelně provází. Návštěvníci si pak budou moci naplno užít také pouťových atrakcí. Klasické vystoupení mažoretek zpestří mažoretky v mužském podání - Mužoreti z Hořic. Jilemniční skauti z oddílu Dvojka přijedou i tentokrát, aby předvedli ukázku pletení velikonočních pomlázek.

Jak už to při slavnostech bývá, nebude ani tady chybět hudba nejrůznějších žánrů: dechovka Táboranka, Marta a Rasputin (lidová hudba), The Vintage Band (Rock & Roll revival).

Jedlé i nejedlé dárky si budete moci odvézt ze stánkového prodeje regionálních produktů.

Abyste si mohli naplno užít tuto slávu nezapomeňte, že pro vás máme pestrou nabídku ubytování přímo v Harrachově, ze které si určitě vyberete. Strávit víkend v Harrachově je vždy příjemným zážitkem.

ČASOVÝ HARMONOGRAM AKCE PŘÍJEZD KRAKONOŠE 2017:

10:00 – 11:00 hodin registrace masek na křižovatce u Hotelu Karolína

11:00 – 12:00 hodin zahájení programu za pensionem Tesla vystoupením kapely Marta a Rasputin (hudba folková a lidová)

11:00 Odchod průvodu v čele s dechovou kapelou Táboranka, mažoretkami, velbloudem, Krakonošem a jeho družinou přes centrum Harrachova

12:00 příchod průvodu na dějiště odpoledního programu, tj. k pensionu Tesla u dolní stanice lanové dráhy

12:00 zdravice Krakonoše, starostky města Harrachova Evy Zbrojové, hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a hrabat Harrachových

12:30 – 13:00 vystoupení mažoretek z Poniklé, Jablonce nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou

13:00 – 13:10 křest harrachovských omalovánek

13:10 – 13:30 Vyhlášení soutěže o nejlepší masku

13:30 – 14:15 Vystoupení kapely Marta a Rasputin

14:15 – 14:30 Dražba skautské velikonoční pomlázky

14:30 – 14:45 Vystoupení mužoretů Art-rosa z Hořic

14:45 – 14:50 Představení knihy Petra Bergmanna Krkonoše na starých rytinách a litografiích

14:50 – 15:45 Loutkové divadlo Kozlík - Vodnická pohádka

15:45 – 15:55 Vystoupení mužoretů Art-rosa z Hořic

15:55 – 16:15 vyhlášení výsledků poháru Česká sekyra

16:15 – 17:15 The Vintage Band (Rock & Roll revival)

17:15 šermířsko-ohňová show umělecké agentury Pranýř

A co čeká na návštěvníky dále? Český pohár v hodu sekyrou – zúčastnit se může každý příchozí, soutěž o nejhezčí masku, turnaj pro děti, které si budou moci vyzkoušet střílení z luku, kuše a obléci si zbroj rytíře, Krakonošova losovačka o hodnotné ceny, maloskalští čerti s kovářskou dílnou, pletení velikonočních pomlázek skauty z Jilemnice, návštěva hrabat Harrachových, víly Izeríny a ducha Jizerských hor Muhu, stánkový prodej (trdelníky, dřevěné hračky, sýry, zdravé dobroty z rakytníku, koření, keramika, batikované výrobky, skleněná bižuterie, ručně malované šperky, perníčky – prodej a dílnička pro děti, výrobky z medu a různé druhy jiných dobrot), pouťové atrakce. K pohodě sobotního odpoledne uslyšíte, uvidíte a zažijete vystoupení kapely Marta a Rasputin, mažoretek v mužském podání – mužoretů Art-rosa, ti nejmenší návštěvníci se mohou těšit na loutkovou Vodnickou pohádku a nebude tu chybět ani letos kapela The Vintage Band, při jejíž vystoupení si přijdou na své fanoušci rock & rollu.

VSTUPNÉ ZDARMA!

http://www.harrachov-info.cz