Doprava vlaky a autobusy na šampionát v Harrachově bude zdarma

Doprava regionálními vlaky a autobusy do Harrachova na březnové mistrovství světa v letech na lyžích bude zadarmo. Liberecký kraj to bude stát 750.000 korun. Pokud by to nakonec bylo dražší, rozdíl doplatí organizátoři, řekl dnes novinářům liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Další čtyři miliony korun přidá kraj organizátorům na doprovodný program. 

Od 13. do 16. března budou mít lidé možnost zdarma využít vlaky z Liberce do Harrachova a z polské Sklářské Poreby do Harrachova. Zadarmo bude i cestování autobusy z Rokytnice, Železného Brodu a Tanvaldu do Harrachova a zpět. Kraj se tak snaží omezit cestování osobními automobily na šampionát, což by mohlo způsobit dopravní kolaps v horském středisku. "Původně jsme počítali s tím, že by byla doprava zdarma jen pro ty, kdo budou mít zakoupenou vstupenku, velká část diváků si ale kupuje lístek až na místě," vysvětlil Půta. 
    
MS v letech na lyžích se v Harrachově koná od 13. do 16. března. Přihlášeni jsou závodníci z 15 zemí a organizátoři očekávají až 30.000 návštěvníků. Vzhledem k úspěchům polských a německých skokanů na olympiádě, se očekává největší nápor právě z těchto zemí. Organizační výbor má na šampionát rozpočet zhruba 70 milionů korun. Mistrovství bude mít i bohatý doprovodný program. V sobotu 15. března v areálu vystoupí jedna z největších hvězd britské nové vlny - skupina Visage. Do Krkonoš přiveze koncertní projekt The Synthosymphonica. 
 
zdroj: ČTK