Hromadný běh na můstek K120 v Harrachově zkusilo téměř 500 lidí

Hromadný běh na skokanský můstek K120 přilákal dnes do krkonošského střediska Harrachov kolem 500 sportovců. Vedle amatérů se na startovní čáru postavili i známí sportovci, jako skikrosař Tomáš Kraus nebo triatlonista Jan Kubíček. Adrenalinový závod "Nejtvrdších 400 metrů vašeho života" se v Česku uskutečnil poprvé. Není to ale naposled, v plánu je už další ročník, asi zase tady v Harrachově, řekl dnes ČTK mluvčí závodu Ivan Krákora.

Běželo se na známém skokanském můstku na prudkém svahu Čertovy hory od konce dopadu až po rozjezdovou lavici na můstku. Tedy běželo se možná 50 metrů, pak už šlo spíš o kombinovanou techniku něco mezi během po čtyřech a lezením na stěně. Nejrychleji dokázal strmý kopec zdolat Slovinec Matjaz Miklosa, který zvítězil v čase 04:03.13. V závodě ale není žádným nováčkem, adrenalinovou čtyřstovku běžel podle svých slov už popáté.
 
Finálovému závodu dopoledne předcházela kvalifikace. Ta byla zhruba o 150 metrů kratší, končila pod samotným můstkem. I na tak relativně krátké trase si mnozí závodníci sáhli až na dno, nikdo to ale nevzdal. Náročnou trasu si vyzkoušel i dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus. "Nejhorších bylo těch posledních 50 metrů, když dojde kyslík a tělo se přestane hýbat. Je těžké i jen zvednout ruce a za cílem už je ten stav dost děsnej," přiznal ČTK čtyřicetiletý sportovec.
 
V kvalifikaci skončil Kraus 50 vteřin za vítězem, na finále to ale nestačilo. Účasti v závodě ale nelitoval. "Přišlo mi to jako výzva, úžasný. Věděl jsem, že to bude náročné, ale stálo mi to za to si to zkusit, protože kdybych si týden po závodě řekl, proč jsem to nešel, tak by mě to mrzelo," uvedl Kraus. Dnešní adrenalinový závod nebyl jeho první. "Zkoušel jsem toho hodně, třeba jsem jel na Lysou horu na kole, dělal jsem spoustu běžeckých výzev nebo na kole, ale tohle ještě ne," dodal skikrosař.
 
zdroj: ČTK