Jablonec hledá nové odborníky

Jablonecký magistrát směřuje k digitalizaci a efektivitě v oblasti projektování investičních záměrů, nově chce otevřít také kancelář architektury města. Proto hledá vhodné zaměstnance, na které vyhlásil v těchto dnech výběrová řízení. Přihlášky je možné podávat na Magistrát města Jablonec nad Nisou do 1. března.

„Kancelář architektury města doplní zkušený tým úředníků odboru investic o kreativní odborný pohled na podobu města,“ popisuje nové oddělení odboru investic jablonecký náměstek primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík, který si od vzniku kanceláře slibuje vytvoření urbanistické a architektonické koncepce města, kvalitní přípravu zadání projektů i promyšlené drobné zásahy a zlepšení veřejného prostoru.

Do nové kanceláře architektury města se hledá vedoucí a dva referenti. „Náplní jejich práce bude komplexní urbanisticko-architektonická činnost ve všech měřítkách a fázích od urbanistické koncepce po architektonický detail, od formulace zadání po aktivní účast při realizaci,“ doplňuje náměstek Chuchlík. Pracovníci kanceláře se budou zabývat přípravou a zajištěním koncepčních dokumentů města, jako jsou např. manuály a standardizace mobiliáře, povrchů apod. Při přípravě investičních záměrů budou spolupracovat s uživateli a dalšími magistrátními odbory nebo městskými organizacemi. Jejich úkolem bude také příprava a administrace architektonických soutěží, návrhy drobné architektury a úprav veřejného prostoru, plnit budou také roli konzultantů.

Další pozice, na kterou je aktuálně vyhlášené výběrové řízení, je projektový manažer nebo manažerka digitalizace. „Tento post by v sobě měl spojit řízení projektu ve všech jeho fázích, od inicializace přes plánování, realizaci, monitoring a reporting včetně prezentace výstupů až po závěrečné vyhodnocení a uzavření,“ objasňuje novou pozici na magistrátě Jakub Chuchlík.

Přihlášky do uvedených výběrových řízení je možné podat na adresu magistrátu nebo na podatelnu úřadu nejpozději 1. března do 11 hodin dopoledne (u písemných přihlášek rozhoduje poštovní razítko), vybraní pracovníci by mohli nastoupit 1. dubna.