Jak si vybrat pračku a neztratit se v množství funkcí

Když doslouží stará pračka, přijde na řadu dilema, jakou novou si vybrat. Klasický panelákový byt nedává mnoho možností, a proto většina lidí sahá stále po stejném druhu, jaký měli v minulosti. Na trhu jsou dvě varianty praček – předem plněné nebo vrchem plněné. Při výběru by však tento faktor neměl hrát hlavní úlohu.   

„Vrchem plněné pračky byly v minulosti oblíbené především z důvodu kompaktního tvaru a nenáročnosti na prostor. Tento trend se postupně změnil a do popředí se dostaly předem plněné modely. Na trhu je k dispozici mnoho variant, které svými rozměry, objemem či funkcemi odrážejí preference zákazníků,“ uvedla Dana Vitoušová, produktová specialistka domácích spotřebičů společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

I do koupelny v malém panelákovém bytě tak lze umístit předem plněnou pračku, která svou hloubkou nezasahuje do malého prostoru, a navíc nad sebou poskytne další úložný prostor. Zároveň však neztrácí na kapacitě. Pokud jste se již rozhodli pro jednu z variant, přichází na řadu technologie. Praní by nemělo být náročnou a komplikovanou záležitostí, naopak - mělo by ulehčit domácí práce. Proto Samsung nabízí několik technologií, které toto umožňují a zároveň prodlužují životnost spotřebiče i samotného oblečení. 

Nová pračka s lákavým bonusem

Zákazníky značky Samsung navíc potěší jarní bonusová akce. V období od 15. dubna do 4. června 2017 je možné využít cenové zvýhodnění celkem na 10 vybraných modelů praček, na kterých ušetří 1 500 Kč. Bonus je možné uplatnit na vybraných prodejnách na území České republiky i Slovenska prostřednictvím snadné registrace na www.samsung-bonus.eu. Vyberte tak výhodně správnou pračku pro vaši domácnost.

AddWash
Podle průzkumu spotřebitelského chování z roku 2015 je pro více než 85 % zákazníků možnost přidání prádla během pracího cyklu jejich skrytým přáním. Revoluční funkce AddWash nových praček Samsung přináší řešení v podobě AddWash dvířek. Ta umožňují přidat oblečení kdykoliv v průběhu pracího cyklu. Stačí zmáčknout tlačítko Pauza, otevřít AddWash dvířka, vhodit zapomenutý kus oblečení a následně pokračovat v praní. Dalším přínosem je možnost přidat prádlo nebo aviváž až v určité fázi praní, např. během máchání nebo odstřeďování.

Technologie EcoBubbleTM
Technologie EcoBubbleTM zaručuje kvalitní a šetrné praní díky aktivní pěně, která vzniká obohacením prací lázně (směsi pracího prostředku a vody) o kyslík, čímž se aktivují účinné látky pracího prostředku (enzymy) už při nižších teplotách. Tam, kde jste byli zvyklí prát na 60°C, můžete nyní prát na 40°C se stejným výsledkem. Díky tomu je prací cyklus ke tkanině šetrnější, a navíc ušetříte velké množství energie. Vše bude vyprané maximálně šetrně a bez kompromisu.

Digitální invertorový motor
Digitální invertorový motor zaručuje vyšší energetickou účinnost, minimální hluk a výjimečně dlouhotrvající výkon, který je certifikovaný životností na 20 let. Tento motor využívá magnety pro tišší chod a spotřebovává méně energie než univerzální motor. Díky tomu nedochází k mechanickému tření a opotřebení jeho součástí.

StayClean DrawerTM
Speciálně navržená funkce vodního oplachování dávkovače zaručí, že v něm nezůstanou usazeniny pracího prášku ani aviváže a vše bude využito při praní. Pokaždé, když se dostane prostředek do bubnu, spustí se funkce StayClean DrawerTM, která dávkovač propláchne. Tato funkce je součástí praček Samsung řady WW5000J.

Funkce Bubble Soak
Pomocnou funkcí Bubble Soak odstraníte velmi odolné skvrny například od jídla, make-upu, trávy či krve. Funkce Bubble Soak trvá 30 minut, zadává se před zvolený program, a dochází během ní k intenzivnímu působení aktivní pěny na tkaninu. 

Funkcí a technologií, které nabízejí pračky Samsung, je mnohem více. Záleží na preferencích a osobních potřebách každého uživatele.