Kouzlete s modrou spirulinou v kuchyni

Chcete dělat v kuchyni kouzla, ale zdravě? Ano? Tak to ji určitě potřebujete, stačí špetka a hned se vám vaše oblíbené dobroty zabarví na takovou modrou, jakou si budete přát. Má všechny benefity jako spirulina klasická. Tento modrý prášek je extraktem phycocyaninu, což je právě modré barvivo, které se nachází v modro-zelené řase spirulina. Můžete mít modré cupcaky, zmrzlinu, kaše, lívance, těstoviny, vlastně úplně všechno, i třeba jen vodu. Je to nejzdravější modrá věc k jídlu na světě.

Odborné okénko

Modrá spirulina se extrahuje z modrozelených řas, Arthrospira platensis a obsahuje tzv. fykocianin. Slovo pochází z řeckého fyco (řasy) a cyanin (modrá-zelená). Fykocyanin je pigment, který dává spirulině mírně modravý odstín. Fykocyanin se vyskytuje pouze v spirulině a jiných druzích zelených řas. Je jedním z klíčových rozdílů mezi spirulinou a jinými zelenými potravinami, jako je Chlorella, pšeničná tráva a ječmen. Ale kromě toho, že jen poskytuje krásnou modrou barvu, je fykocyanin silným antioxidantem. Kromě toho 100 gramů spiruliny obsahuje přibližně 60 gramů bílkovin a je velkým zdrojem vitamínů A, K1 & K2, B12, železa a manganu.

Modrou spirulinu si zamilujete nejen vy, ale i vaše děti. Třeba taková „šmoulí“ kaše k snídani, tím nepohrdne žádná ratolest.

Modrou spirulinu si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.