Levandulový a pomerančový med pro mlsné jazýčky

Francouzská firma Les Comtes de Provence vyrábí kvalitní džemy a medy více než 30 let. Trpělivým budováním know-how výrobce dosáhl vysoké kvality, za kterou získal ocenění „Entreprise du Patrimoine Vivant“ – ocenění excelence ve svém oboru a příkladné prezentace Francie ve světě.

Medy v našich podmínkách dělíme nejčastěji na luční a lesní, podle toho, kde včely nasbíraly nektar. Existují ovšem i jednodruhové medy, které se vyznačují tím, že jejich med pochází pouze (či z drtivé většiny) z jednoho druhu rostlin. U nás je takto populární třeba lipový med.

Právě Les Comtes sídlící na teplém jihovýchodě Francie vyrábí takovéto medy. Jedním z nich je med pomerančový. Překvapí vás svou výraznou chutí, vůní a tmavší oranžovou barvou. Pilné včelky do medu (záleží na místě pěstování) přimíchají i jiné citrusy a výsledná chuť je pak u každé várky unikátní. Pomerančový med je chuťově trochu sladší, i když si zachovává i nakyslou chuť citrusů. Jestli máte rádi pomeranče, tak věřte, že si ho na první ochutnání zamilujete. A stále se jedná o zdravější alternativu cukru.

Pokud vás pomerančová chuť neláká, tak můžete zkusit pravý levandulový med z Provence. Ten se vyznačuje výraznou vůní a velmi jemnou a vyváženou chutí. Oba medy chutnají skvěle jen tak na lžičce, když vás honí mlsná, na chlebu jako svačinka, v čaji nebo jako součást různých buchet a moučníků. Medy Les Comtes si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.