Liberecký kraj posílí o adventu vlaky na trhy do Drážďan

Liberecký kraj nechá o adventních sobotách posílit vlaky na oblíbené vánoční trhy do Drážďan. Ke čtyřem spěšným spojům přibude pátý, který bude z Liberce odjíždět v 07:32. Pokud bude zájem velký, soupravy by se měly navíc zdvojnásobit, aby místo běžných 120 pasažérů pobraly až 240, řekl dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Jiří Langer. 

Spěšné vlaky z Liberce do Drážďan vypravují České dráhy ve spolupráci s německým dopravcem DB Regio. "Za posílení spojení zaplatí kraj 72.000 korun, prostředky byly získány mimo jiné díky úspoře za osobní vlaky Liberec - Jablonné v Podještědí, které budou kvůli poškození trati při červencových povodních nahrazeny od 15. prosince levnějšími autobusy," dodal Langer. 
    
Posilové vlaky budou jezdit jen v sobotu. "O adventních nedělích se vlaky navíc nepřipravují, protože se v minulých letech ukázalo, že o sobotách je zájem cestujících výrazně větší a v neděli stačí jen posílit stávající spojení zdvojením souprav," uvedl mluvčí krajského úřadu. Přesné údaje o počtu přepravených cestujících kraj k dispozici nemá. "Víme ale, že pravidelné vlaky byly loni o sobotách přeplněné tak, že cestující museli stát," dodal Langer. 
    
Jízdenky na posilové i běžné spoje bude možné koupit nejen na pokladnách nádraží v Liberci, Chrastavě a Hrádku nad Nisou, ale i přímo u průvodčích ve voze. Využít je možné podle Langera i zvýhodněné celodenní jízdenky (dříve ČD Net + DB) za 250 Kč pro osobu nebo skupinovou víkendovou jízdenku (dříve SONE+DB) za 300 Kč, které platí o víkendech pro skupinu až pěti osob, z nichž nejvýše dvě mohou být starší 15 let. 
 
zdroj: ČTK