Lupič přepadl v Liberci benzinku, policie žádá o pomoc

S pistolí v ruce přepadl koncem června neznámý pachatel čerpací stanici v Liberci a odnesl si několik desítek tisíc korun. Kriminalistům se ho zatím nepodařilo vypátrat, a o pomoc proto žádají i veřejnost. ČTK to dnes řekla mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková. 

Čerpací stanici Kontakt v Mydlářské ulici přepadl lupič, který se snažil maskovat kapucí od mikiny, v úterý 24. června krátce po 20:00. "Po čerpadláři, kterého stále ohrožoval zbraní, žádal vydání peněz z pokladny. Ty si pachatel nakonec vzal z pokladny sám a utekl," uvedla Suchánková. Přepadený muž vyvázl bez zranění. 
    
Bezvousý lupič se světlými vlasy je odhadem ve věku 22 až 25 let, vysoký zhruba 170 až 175 centimetrů. Na sobě měl šedivou mikinu - takzvanou klokanku s kapucí, na nohou černé tenisky zvané skatky s bílými tkaničkami a bílým podrážkovým lemem. 
    
Informace k lupiči lze volat na bezplatnou linku 158. 
    
Veřejnost policii výrazně pomohla při jiném nedávném loupežném přepadení na Liberecku. Lidé na záznamu bezpečnostní kamery poznali 22letého muže, který minulou středu postřelil barmana v Hejnicích. 
 
zdroj: ČTK