ODS v Libereckém kraji povede do voleb starostka Hana Moudrá

V Libereckém kraji povede ODS do předčasných voleb starostka České Lípy Hana Moudrá. O rozhodnutí volebního sněmu v Libereckém kraji dnes ČTK informoval krajský předseda, senátor Přemysl Sobotka. Není to poprvé, co liberecká ODS postavila do čela kandidátky ženu, v krajských volbách byla lídrem náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová. 

Občanští demokraté jsou po komunistech a ČSSD teprve třetí stranou v Libereckém kraji, kde je o kandidátce pro předčasné volby do sněmovny rozhodnuto. V čele kandidátky ČSSD stojí opět bývalý skokan na lyžích poslanec Pavel Ploc, komunisty povede do voleb jako lídr ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík. 
    
"Naši starostové a místostarostové tvoří velkou část kandidátky," řekl Přemysl Sobotka. Dvojkou je místostarosta Českého Dubu Martin Bobek, trojkou bývalý starosta Harrachova Tomáš Ploc, který bude ve volbách stát proti bratrovi. Čtyřkou na kandidátce ODS je ředitel jablonecké nemocnice a poslanec Vít Němeček. 
    
Cílem ODS ve volbách je podle Sobotky co nejlepší výsledek. "Žádné velké předvolební akce neplánujeme, už jsme zjistili, že nemají na voliče vliv, bude to spíš o kontaktu s voliči nejen osobním, ale i prostřednictvím sociálních sítí, které už se staly běžnou součástí předvolebních kampaní," řekl Sobotka. 
    
V parlamentních volbách 2010 občanští demokraté v Libereckém kraji zvítězili, i když jen s minimálním náskokem před TOP 09 a ČSSD. Svůj hlas jim dalo 20,47 procenta voličů. TOP 09 získala 19,44 procenta a sociální demokraté 19,4 procenta hlasů, díky tomu měly všechny tři strany ve sněmovně shodně po dvou mandátech. Jedno křeslo získaly Věci Veřejné, které skončily jako čtvrté, a jeden mandát měli i pátí komunisté. K urnám tehdy přišlo 61,41 procenta voličů. 
 
zdroj: ČTK