Plány na přestavbu musí Kaufland v Trutnově upravit

Na modernizaci obchodního domu na sídlišti Zelená louka musí společnost Kaufland návrh změnit. Stavební úřad totiž do konce března přerušil stavební řízení a vyzval firmu k odstranění nedostatků.

Obchodní řetězec chce novou budovou nahradit starou prodejnu. Po zveřejnění nákresu loni v prosinci se zvedla mezi obyvateli nejlidnatějšího trutnovského sídliště vlna nevole. Nejhlasitější od lidí v Tiché ulici. Obávají se, že nový market bude příliš blízko jejich domu a bude stínit. Kritizují i plánované kácení stromů, bojí se úbytku parkovacích míst a nelíbí se jim zpoplatněné parkoviště se závorou.

I radnice je nespokojená. U záměru si všimla řady nedostatků oproti platnému územnímu plánu. Připomínky má také k osvětlení, počtu parkovacích míst a zvýšené náročnosti na dopravní kapacitu. Navržený obchodní dům podle ní nezapadá do okolního prostředí a nerespektuje urbanistický ráz nejlidnatějšího trutnovského sídliště.

Lidé i radnice podali proti novému Kauflandu námitky, na úřad jich přišlo přes sto. Vedení firmy se nyní s nimi bude muset vypořádat.

Foto ilustrační