Pohonné hmoty v Libereckém kraji opět zdražily, byť jen o haléře

Pohonné hmoty v Libereckém kraji za poslední týden opět zdražily, byť pouze o haléře. Zatím se ale drží pod hranicí 36 korun. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodává v průměru za 35,80 Kč, před týdnem byl o šest haléřů levnější. O čtyři haléře zdražila nafta a za litr motoristé aktuálně platí v průměru 35,91 Kč. Levnější jsou pohonné hmoty jen v Jihočeském a Ústeckém kraji, v Královéhradeckém mají levnější naftu. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. 

V celostátním měřítku zdražily pohonné hmoty méně. Benzin se aktuálně prodává v průměru po 36,15 Kč za litr, před týdnem byl o haléř levnější. Nafta je dražší, navíc zdražila od minulého týdne o další tři haléře. Řidiči teď za litr platí v průměru 36,26 Kč. Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji jsou výrazně pod celostátním průměrem. Nejlevněji natankují řidiči na Českolipsku, nejdražší je stále Jablonecko. 
    
Na Liberecku zdražil od minulého týdne benzin o dalších 12 haléřů, přesto zůstal těsně pod hranicí 36 korun za litr. Motoristé teď litr nakoupí v průměru za 35,99 Kč. Nafta je dražší - litr se prodává v průměru po 36,11 Kč. Před týdnem byl o šest haléřů levnější. V krajském městě lze ale stále natankovat i výrazně levněji, k nejlevnějším patří čerpací stanice Prim. I ta ale od minulého týdne zdražila benzin, teď tam motoristé natankují pohonné hmoty shodně po 34,90 Kč. Nedaleký Globus je o něco dražší, benzin tam zdražil na 35,40 Kč a nafta je o 50 haléřů dražší. 
    
V sousedním Polsku pohonné hmoty od minulého týdne opět zdražily. Litr benzinu se podle stránek www.fuel-prices-europe.info prodává v průměru po 5,36 zlotého (35,51 Kč), nafta je ještě dražší a motoristé za ni zaplatí v průměru 5,42 zlotého za litr (35,91 Kč). V Německu jdou naopak ceny pohonných hmot už druhý týden dolů. Litr benzinu Super E10, který je obdobou Naturalu 95, se prodává v průměru po 1,476 eura (40,77 Kč). Za naftu platí motoristé v průměru 1,350 eura za litr (37,29 Kč).
 
zdroj: ČTK