Při požáru domu na Liberecku se zranili tři hasiči

Při nočním požáru rodinného domu v Hrádku nad Nisou se lehce zranili tři dobrovolní hasiči. Velké štěstí měl zejména hasič s útočným proudem, pod kterým se propadla podlaha. ČTK to dnes řekla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Požár způsobil špatný stav komínu. Škoda se teprve zjišťuje, řádově ale bude minimálně ve sta tisících. 

"Zásah uvnitř domu byl hodně složitý, podlahy nebyly v dobrém stavu. I když hasič zkoušel její pevnost, stejně se pod ním jedna propadla," uvedla Štrauchová. Zranění ale podle ní nejsou vážná. Koleno si lehce poranil i hasič, který se mu snažil jako první pomoci. Na dalšího hasiče spadla taška ze střechy. 
    
O požáru domu v Doníně se hasiči dozvěděli ve čtvrtek v 21:22, na místo vyslali pět jednotek. Ještě před jejich příjezdem se podařilo obyvatelům domu, třem dospělým a pěti dětem, dostat ven. "Požár vznikl v půdním prostoru a ve chvíli zachvátil celé třetí nadzemní podlaží, odkud se rozšířil na střešní konstrukci a podlahu," dodala Štrauchová. Hodinu po ohlášení se podařilo hasičům zastavit šíření požáru a ve 23:30 zcela zlikvidovat. 
 
zdroj: ČTK