Prohlášení statutárního města Jablonec nad Nisou k získávání podpisů od seniorů

V Jablonci nad Nisou seniory v jednom z domů s byty zvláštního určení ve mšenské Palackého ulici obcházel v pondělí večer muž, který žádal o podpisy – údajně proti prodeji nemocnice. Tvrdil, že zastupuje politické hnutí ANO.

„Údajně zastupuje ANO, zvoní na ty staré lidi, kteří nemají ponětí, o co jde, a dává jim papíry k podpisu. Je mi divné, že se v těchto domech pohybuje někdo takto večer a oslovuje staré lidi, kteří tam bydlí a někteří už jsou docela mimo a o ničem nevědí,“ stěžovala si na jabloneckém magistrátu neteř jedné z obyvatelek domu, vystrašené 91leté paní.

Na dotaz magistrátu, zda se skutečně jednalo o někoho, koho hnutí ANO pověřilo sběrem podpisů, krajská kancelář odpověděla, že nikoli. Proto jablonecký magistrát varuje všechny starší obyvatele, aby nepouštěli do svých bytů neznámé lidi nebo dokonce podepisovali jakékoli listiny. V době předvánoční se podobným způsobem snažili dostat do bytů osoby, které tvrdily, že mají pověření jabloneckého magistrátu, aby kontrolovaly propustnost okenního těsnění. Díky spolupráci občanů se jednu ženu podařilo městských strážníkům brzy zadržet.