PROTEINELLA – SLADKÁ POMAZÁNKA, CO NEKAZÍ ZUBY

Švédská společnost HealthyCo se zaměřuje na chutné potraviny bez přidaných cukrů, bohaté na protein a organického původu. Jejich produkty jsou vhodné pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl a fitness. Ve své nabídce mají i pomazánku proteinella. Ta si svou lískooříškovou variantou chuťově nezadá ani s tou nejznámější pomazánkou této příchutě.

Proteinella je obohacená o syrovátkový proteinový izolát, je bez přidaného cukru a toho přírodního v ní najdete jen 6,6 g na 100 g. Obsahuje maltitol, který je vlastně alkoholickým cukrem s kalorickou hodnotou o asi 70 % nižší, než má cukr běžný. Další výhodou maltitolu je, že má asi o polovinu nižší glykemický index než sacharóza.

Proteinella nezpůsobuje kažení zubů. Obsahuje vlákninu, která pozitivně ovlivňuje vstřebávání cukrů, a tím ještě více zpomaluje zvyšování cukru v krvi. Tuky jsou v proteinelle zastoupeny v poměrném množství, a to především z lískových oříšků a kakaa, které obsahují kromě zdraví prospěšných tuků také přirozený obsah antioxidantů a vitamínů. Navíc pomazánka neobsahuje palmový olej. Různé druhy proteinelly si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.