Právě se nacházíte:

Sbírka Tří králů

Do Tříkrálové sbírky, která se uskuteční ve dnech 6. až 12. ledna, se už po dvacáté zapojí oblastní charita. V těchto dnech vyjdou Tříkráloví koledníci v Trutnově a okolí do ulic, škol, institucí a vašich domovů.

Za malý příspěvek do zapečetěné pokladničky odmění dárce kalendáříkem, cukříkem a požehnáním vašemu domu nápisem K+M+B 2020. Výtěžek sbírky půjde na zajištění provozu Domácí hospicové a paliativní péče, na její podporu a propagaci. Sbírku podpoří svým koncertem smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica, a to už tuto neděli od 16 hodin v Kostele Narození Panny Marie v Trutnově.

Domácí hospicová - paliativní péče pomáhá nevyléčitelně nemocným pacientům v terminálním stavu. Jedná se o komplexní péči poskytovanou pacientům i pečujícím rodinám. Jejím cílem je pomoci pacientům prožít konec života důstojně, v bezpečí domova, v kruhu svých blízkých. Pacientům se snaží tlumit bolest a potíže vyplývající z onemocnění a mírnit tělesná i duševní strádání. Pečujícím rodinám poskytuje odborné poradenství a nabízí pomoc v těžké životní situaci. Odborně vyškolený personál zajišťuje operativní poskytnutí péče v Trutnově a okolních obcích.

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com