V Harrachově už se zase skáče

Můstek K-70 se podařilo na začátku ledna letošního roku zprovoznit. Je důležitý především pro mládežnické kategorie. Můstek byl kvůli bezpečnosti uzavřen na podzim roku 2018 jako poslední z celého areálu.

Jiří Jindřišek z Jizerského klubu lyžařů Desná, závodník Dukly Liberec, se z můstku spustil jako první. „Moc se mi to tady líbí, konečně máme zase kde skákat K-70,“ nechal se slyšet. Narážel tím na fakt, že čtyři skokanské můstky jsou také v Desné, nejvyšší má ale kritický bod 60 metrů a je tedy označován jako K-60.

„Běží tu teď tři tréninky denně. Jezdí k nám oddíly z Lomnice, z Deštného, Frenštátu. Je to nyní jediný funkční můstek v republice. K tréninku ho teď použije i reprezentant Kožíšek,“ přiblížil Stanislav Slavík, který s bratrem Josefem za účelem záchrany skoků v Harrachově založil spolek s názvem Lyžařský a turistický Bucharův klub Harrachov.

Spolek se momentálně stará o areál menších můstků. „Co nejdříve chceme zprovoznit i menší můstek K-40, na kterém skáčou už i děti,“ poznamenal Slavík.

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com