V Krkonoších se dnes těžce zranily dvě cyklistky

V západní části Krkonoš se dnes krátce po sobě těžce zranily dvě cyklistky. První případ se stal u Harrachova, druhý u Rokytnice nad Jizerou, informoval ČTK Radek Zeman z tiskového servisu Horské služby. Obě ženy transportoval do nemocnice vrtulník.  

První případ byl ohlášen kolem 13:00, jednalo se o sedmadvacetiletou ženu z Polska. "Na místo ihned vyjeli naši záchranáři s potřebným zdravotnickým vybavením. Zjistili, že žena si po pádu na cyklistické stezce Terex kolem Harrachova způsobila těžké poranění hlavy. Také měli podezření na vnitřní poranění v oblasti břicha," uvedl k okolnostem zásahu zástupce náčelníka Horské služby Pavel Jirsa. Dodal, že cyklistka neměla na hlavě přilbu. Vrtulník ženu transportoval do nemocnice v Jablonci nad Nisou.
 
Další cyklistka spadla u Dvoraček nad Rokytnicí. "Ta se zranila při jízdě z prudkého kopce a také utrpěla těžké poranění hlavy. I ona jela v horském terénu na kole bez přilby," uvedl Zeman. Vrtulník sedmapadesátiletou ženu dopravil do nemocnice v Liberci.
 
Jirsa v souvislosti s těmito zraněnými apeluje na všechny cyklisty v Krkonoších, aby jezdili pouze v přilbách.
 
zdroj: ČTK