V Libereckém kraji dnes připadlo šest centimetrů sněhu

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Přes den připadlo až šest centimetrů sněhu. Sněžilo hlavně na Liberecku a Jablonecku, na silnicích nižších tříd je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Zbytky rozbředlého sněhu jsou i na silnicích I. tříd, řekl dnes večer ČTK dispečer firmy Eurovia, která hlavní tahy v Libereckém kraji udržuje. 

Podle dispečerů, kteří mají na starost silnice nižších tříd, byly dnes problémy hlavně mezi Libercem a Jabloncem. "Třeba směrem na Harrachov moc nesněžilo," řekl dispečer z Jablonecka. 
    
Navečer byla také kvůli sněhu a dopravní nehodě několik hodin obtížně průjezdná R35 mezi Libercem a Hodkovicemi nad Mohelkou. "Ve směru od Jeřmanic na Hodkovice dopravu blokovala nehoda, v opačném směru za odbočkou na Jablonec byl kamion přes celou šíři vozovky," uvedl dispečer Eurovie. Pro kamiony bylo také obtížné vyjet Albrechtický kopec na Frýdlantsku. Snadné nebylo vyjet ani stoupání k Ještědu. 
    
V kraji bude zataženo i přes noc, místy bude nadále slabě sněžit. Teploty přes noc budou mezi minus jedna a minus čtyřmi stupni Celsia, na horách bude až minus šest. 
 
zdroj: ČTK