V penzionu v Krkonoších objevili kriminalisté pěstírnu konopí

Pěstírnu konopí odhalili kriminalisté v Krkonoších. Ve sklepě jednoho z penzionů na Benecku si ji zřídil 35letý muž, který žil v domě i s rodinou. Kriminalisté tam objevili tisícovku rostlin, muž skončil ve vazební věznici a hrozí mu až desetileté vězení, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. V tomto roce je to podle ní už druhá pěstírna, kterou kriminalisté na Semilsku odhalili.

Penzion měl muž podle policie v pronájmu. "V obytných prostorách, které vypadaly velmi úhledně, žil s rodinou, ve sklepě pěstoval a obhospodařoval rostliny konopí," řekla Suchánková. Sklep měl podle ní pro pěstování konopí dobře vybavený, své "přidružené živnosti" se podle policie věnoval od podzimu loňského roku.
 
Zatýkání, na němž se podílela i zásahová jednotka ze sousedního Královéhradeckého kraje, předcházela podle Suchánkové bezmála půlroční práce semilských kriminalistů. "Policisté si museli počínat obzvlášť obezřetně a citlivě, neboť objekt obýval podezřelý muž spolu s manželkou a nezletilým dítětem," vysvětlila. Ženu kriminalisté propustili, manžel, který se o rostliny staral, byl dnes obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a soudce ho poslal do vazby.
 
"Odhalení případu bylo o to složitější, že muž za sebou neměl žádnou trestní minulost, tedy ani tresty, které by se týkaly nedovolené výroby a nakládání s psychoaktivními látkami," uvedla policejní mluvčí. Kriminalisté podle ní zjišťují, jaké množství látek THC rostliny obsahovaly. Zjišťovat budou také výši zisku, kterou z pěstování konopí mohl muž mít.
 
V Libereckém kraji je to podle Suchánkové od začátku roku už třetí odhalená pěstírna konopí, jedna byla na Jablonecku, další dvě na Semilsku. V souvislosti s tím byli celkem čtyři lidé obviněni a jsou ve vazbě. "Jeden z případů byl pro svoji závažnost předán k vyšetřování na Krajské ředitelství policie Libereckého kraje," dodala Suchánková.
 
zdroj: ČTK