Za šest let na ples s Haberou a Kohákem

V okresní metropoli spěje plesová sezóna k tomu nejlepšímu. V řadě převážně firemních a maturitních bálů se blíží dva ty nejočekávanější: fotbalový a městský. Oba vyčnívají hlavně mimořádným programem. Jako hosty a moderátory zvou populární osobnosti a špičkové umělce.

Městský fotbalový klub Trutnov si v minulosti pozval zpěváky Richard Krajča, Kamilu Nývltovou nebo Mariana Vojtka. Do programu zařadil i taneční vystoupení známého dua Jitka Schneiderová & Marek Dědík z televizního Star Dance. Moderátorem byl sportovní redaktor České televize Vojtěch Bernatský. „Moderátor je padesát procent úspěchu. A samozřejmě nesmí chybět kvalitní hudba,“ uvedl manažer klubu Jiří Ticháček.

Letos mají fotbalisté jako hlavní hosty Pavla Haberu, Terezu Maškovou a moderátorem bude Jakub Kohák. „Do půlnoci se plesá, od půlnocí paří. Každá věková kategorie si na plese najde své, necílíme jen na jednu skupinu lidí,“ vysvětlil Ticháček.

Také na reprezentačním plese města se střídají umělci známí z televize. Moon Dance Orchestra Martina Kumžáka se zpěvačkou Dashou nebo orchestr Václava Hybše se v Uffu staly nejslavnějšími plesovými formacemi, které zahrály k poslechu i tanci. „Vždy se snažíme o atraktivní a vysoce kvalitní program. Lidé oceňují, když jim hrají známí a špičkoví muzikanti, lépe pak tančí. A v Trutnově se tančí všeobecně velmi dobře! Proto vždy zveme jeden super kvalitní orchestr,“ prohlásil ředitel Uffa Libor Kasík. A opět klíčový je post moderátora. Před lety zaujal Leoš Mareš, letos má večerem provázet herec Roman Vojtek.

Kvalitě programu odpovídají ceny vstupenek. Na ples města stojí 490 korun, na fotbalový dokonce 600 korun. Zájem je obrovský. „Máme vyprodáno ještě dřív, než začneme prodávat. Klidně bychom prodali dvakrát tolik lístků,“ sdělil Ticháček. Kapacita společenského centra je pro plesy stanovena na zhruba 450 lidí.

Kromě vstupného lidé utratí za večer několik stovek za občerstvení, například dvojka bílého stojí kolem padesáti korun. Plesové šaty se dají půjčit v průměru od 2 do 6 tisíc korun. Na plese fotbalistů se utrácí i za tombolu, hlavní cenou je televizor.

Plesový kalendář Trutnova:

26.1. Ples Obchodní akademie
1.2. Ples fotbalového MFK 
2.2. Ples atletů 
16.2. Reprezentační ples Trutnova 22.2. Ples Gymnázia Trutnov 23.2. Ples Zdravotnické školy 
1.3. Ples Střední prům. školy 
2.3. Ples Gymnázia absolventský 
15.3. Ples Střední prům. školy 
16.3. Ples Zákl. školy kpt. Jaroše 
30.3. Ples České lesnické akademie
30.3. Country bál se Star Westem