Novinář by měl mít odvahu se ozvat, když má pocit, že se děje něco, co není v pořádku ohledně jeho práce nebo v širším smyslu, jako je svoboda slova. V reakci na pondělní výstražnou stávku v České televizi (ČT) a Českém rozhlase (ČRo) to řekla slovenská novinářka Soňa Gyarfašová. Ta jako členka stávkového výboru vystupovala na Slovensku proti změnám ve fungování veřejnoprávní televize a rozhlasu, jak je navrhla vláda premiéra Roberta Fica.